ДПА - 2019

/Files/images/1/dpa2019.pngДержавна підсумкова атестація(ДПА)— випускні іспити, які складають випускники початкової (4 клас), основної (9 клас) та старшої (11 клас) школи, а також професійно-технічнихі вищих навчальних закладів I–II рівнів акредитації в Україні. Державна підсумкова атестація проводиться наприкінці навчального року.

/Files/images/1/rusynok28.jpg

Наказ МОН України від 01.02.2019 №116 ''Про внесення змін до додатка 2 наказу МОН від 25 січня 2019 №59 ''

Наказ МОН України від 25.01.2018 №59 ''Про проведення в 2018/2019 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту''

Лист МОН України від 23.01.2018 №1/9-41 ''Методичні рекомендації до проведення державної підсумкової атестації з іноземних мов у закладах загальної середньої освіти в 2018/2019 н. р.''

Наказ МОН України від 07.12.2018 №1369 ''Про затвердження Порядку проведення державної підсумкової атестації''

Державна підсумкова атестація 2018/2019 навчального року

Затверджено новий порядок державної підсумкової атестастації

/Files/images/1_2018-2019_nr/5c4ac7e71feef618659370.jpg

ЩО ЗМІНИЛОСЯ У ДЕРЖАВНІЙ ПІДСУМКОВІЙ АТЕСТАЦІЇІ ХТО ПРОХОДИТИМЕ ЇЇ ЦЬОГО РОКУ – НАБУВ ЧИННОСТІ НОВИЙ ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ДПА

Клас Дата проведення          Предмет
4-А, 4-Б, 4-В         Математика       14.05.2019
4-А, 4-Б, 4-В Українська мова       16.05.2019

Клас Дата проведення            Предмет
9-А, 9-Б Іноземна мова (англійська)          28.05.2019
9-А, 9-Б Українська мова         31.05.2019
9-А, 9-Б

05.06.2019

Проведення атестації

Державна підсумкова атестація проводиться в загальноосвітніх навчальних закладах з предметів, які містяться в інваріантній частині типових навчальних планів за збірниками, затвердженими Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України (надалі— «МОНМСУ»). Результати ДПА визначаються за 12-бальною шкалою за загальними критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів. Бали, отримані за атестацію, виставляються окремо від річних балів. Результати ДПА заносяться до свідоцтва про базову загальну середню освіту (9 клас), до атестата про повну загальну середню освіту (11 клас) і враховуються при визначенні середнього бала відповідного документа, а також при визначенні претендентів на нагородження золотою або срібною медаллю.

ДПА в початковій школі

У початковій школі проводиться державна підсумкова атестація з української мови або з мови навчання (мова та читання) та математики. Бали за атестацію виставляються за результатами підсумкових контрольних робіт.

ДПА в основній школі

В основній школі учні атестуються з української мови (диктант), математики,географії,біологіїта іноземної мови (чи інший гуманітарний предмет на вибором навчального закладу, профільний предмет або предмет, який вивчається поглиблено, окрім Української літкратури ).

ДПА у старшій школі

Державна підсумкова атестація проводиться у з української мови проводиться у вигляді ЗНО та предмета на вибір.

Результати ДПА можуть бути оскаржені до апеляційної комісії, яка може скоригувати атестаційну оцінку.

Звільнення від атестації в закладі освіти:

•здобувачі освіти, які за станом здоров'я не можуть її складати;

•особи з особливими освітніми потребами, зумовленими порушеннями розвитку;

•здобувачі освіти, які перебувають у соціальних відпустках;
•здобувачі освіти, які беруть участь у спортивних змаганнях, конкурсах, виставках, що мають статус міжнародних;
•здобувачі освіти, які проживають у зоні стихійного лиха або іншого надзвичайного стану;
•учасники тренувальних зборів із підготовки до олімпіад, турнірів, змагань, конкурсів, що мають статус міжнародних;
•учасники міжнародних предметних олімпіад і фінальних етапів турнірів, конкурсів, які мають статус міжнародних відповідно до законодавства України, та переможці IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад;
•переможці III етапу Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України.