Фізична культура і спорт

Спортивно-масова робота

Фізичне виховання учнів  є складовою частиною системи виховання і освіти, що спрямована на зміцнення здоров’я, розвиток фізичних, морально-вольових та інтелектуальних здібностей людини і має на меті всебічний розвиток фізичних і духовних сил.

Головні критерії ефективності фізичного виховання учня:
- знання і дотримання норм здорового способу життя;
- знання основ організації і методики найбільш ефективних видів і форм раціональної рухової діяльності й уміння застосовувати їх на практиці у своїй фізичній активності;
- знання основ методики оздоровлення і фізичного удосконалення традиційними і нетрадиційними засобами і методами фізичної культури;
- знання основ професійно-прикладної фізичної підготовки й уміння застосовувати їх на практиці;
- систематичне фізичне тренування з оздоровчою або спортивною спрямованістю;
- виконання відомчих нормативів професійно-прикладної, психофізіологічної підготовленості.
   Для досягнення учнями мети фізичного виховання передбачається комплексне вирішення наступних задач:
- удосконалення і самовиховання, потреба у регулярних заняттях фізичними вправами і спортом;
- зміцнення здоров’я, сприяння правильному формуванню і всебічному розвитку організму, профілактика захворювань, працездатність протягом всього періоду навчання;
- здатність до виконання вимог програми.

Форми організації фізичної культури в школі:
Уроки фізичної культури
 основа та найбільш спрямована форма організації навчальних занять. У співвідношенні до навчального плану вони проводяться по два, три уроки на тиждень по 45 хв.
Фізкультурно-оздоровчі заходи
в режимі дня (ранкова гімнастика в дома, фізкульхвилинки на уроках ).
Позаурочна фізкультурно-оздоровча, спортивно-масова робота
- заняття в спортивних секціях,
- участь у спартакіадах,
- "День здоров’я",
-козацькі розваги,
-туристичні походи,
- спортивні заходи,
- товариські зустрічі з видів спорту.
Самостійні заняття це доповнення до обов’язкових  занять фізичної культури в школі, вони мають виховне значення і сприяють формуванню самостійності та самодисципліни.

Спортивне свято в школі

Урок “Спорт і фізичне виховання - утвердження здорового способу життя та зміцнення миру”
Анотація: Методичні рекомендації щодо проведення в загальноосвітніх навчальних закладах України уроку “Спорт і фізичне виховання - утвердження здорового способу життя та зміцнення миру”
Тип ресурсу: Методичні рекомендації