Міжнародний день шкільних бібліотек

23 жовт. 2023
Книга в усі часи була, є і буде духовним скарбом нації, джерелом її немеркнучої історії. Велика заслуга в цьому належить шкільним бібліотекам.

В 2023 році Міжнародний день шкільних бібліотек припадає на 23 жовтня.

Засновником цієї календарної події виступає всесвітня організація ЮНЕСКО, за ініціативою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек. Вперше свято було проведено в 1999-му році. Дата святкування Міжнародного дня шкільних бібліотек в багатьох країнах, зокрема і в Україні, - щорічно в четвертий понеділок жовтня. Для учнів нашого закладу освіти шкільна бібліотека - це ціла країна знань.

Напередодні свята в школах були проведені позакласні заходи, присвячені цій даті. Діти дізналися багато цікавого про бібліотеки різних країн, про перші пергаментні та рукописні книжки, про видатних українських поетів та письменників. Зараз, на жаль, учні не мають змоги користуватися шкільною бібліотекою. Але всі ми впевнені у нашій Перемозі, і діти малюють світле щасливе майбутнє рідної країни. Тоді вони знову повернуться до школи, тихенько відчинять двері і потраплять у справжнє книжкове місто, мешканці якого - книги - поведуть їх у незнайомий цікавий світ, дадуть відповіді на безліч запитань. Це свято допомагає зрозуміти важливість книги в житті. Воно присвячене тому, щоб люди мали змогу спільними зусиллями змінити світ, зробити життя кращим.